ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her ne gibi kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi yalnız madde olsaydı henüz kazançlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda zaman istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer kurgu anteni, kurum çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yutmak yerine onları ancak internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar hakkında gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma özgü mütenasip yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda eş madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü şiddetli nitelikli bir kez videoteyp aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız bir tip olan isteğe bağlı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, gözlemek istediğiniz sadece TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla elverişli müşterek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile yahut daha yararlı nitelik yoluna yalnız takım üstü kutu okunuşu düzgülü sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli ancak tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, ancak stüdyoda az yüz kişiden oluşan diri eş kitleyle konuşmak yerine, simultane aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize orantılı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına ziyaret edin dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu manzara üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin ekonomik ancak kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut başka her tür net trafiğini kritik ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da birleşik videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek maksadıyla fazladan benzer işleme analogdan bu siteye bakın dijital dönüşüme gereksinim duyan standart ancak analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde çok daha kaliteli görüntü aktarımı sağlayan yeni bir kez videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici yalnız irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla daha etkili yalnız bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısa süreli okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular çoğunlukla çok seri okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik burada ilişki şeklidir. hiçbir noktalı IP bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı bir yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sırf eş kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı tek cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun bir hayli istemciye yalnızca aynı istemciyle olduğu gibi kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek hakkında “kanalları değiştirmeye” karar verirse, aktif aynı şekilde yalnız iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını yalnız iki saniye süresince indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı ziyaret edin aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun tek küme müşterinin üyelerine patetik eş şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar buraya tıklayın ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bili kayran almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak düşüncesince şiddetli nitelikli ve rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, hareketsiz ancak nesne etkili olmak neredeyse programlanmış tesirli hür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp bağlı olmak alegori kumandanızdan yalnızca benzer tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım”

Leave a Reply

Gravatar